Як Зеленський з бурштиновою мафією «бореться»?

, admin , Коментарів немає

Новообраний Президент України Володимир Зеленський продовжує їздити по містам України у своїх президентських справах. Під час таких поїздок він збирає прес-конференції, звільняє старих чиновників, на їх місце призначає нових людей.

Так, нещодавно Державна митна служба отримала нового голову – Максима Нефьодова. Цей молодий чиновник раніше працював заступником міністра у Міністерстві економічного розвитку. Також Нефьодов з командою дали життя одній з найбільш успішних програм для держзакупівель – ProZorro. Сподіваємося, що молодий амбіційний чиновник зможе навести лад у секторі, де в нього зовсім не має досвіду. Але Президент робить на нього ставку, нам залишається лише спостерігати.

До речі, саме під час візиту до Закарпаття новий Гарант гучно звільняв посадовців Митної служби, на камеру демонстрував свій грізний характер і жорстку президентську позицію. Деякі політичні блогери вже навіть визначили стилістику, в якій Зеленський обрав собі амплуа нового керманича держави – «Лукашенко-шоу». Враховуючі той факт, що Володимир Зеленський відомий своїми ностальгічними поглядами на СРСР та «братські народи», не дивно, що за основу своєї поведінки він взяв стиль Олександра Лукашенка, діючого Президента Білорусі.

Отже, другий гучний візит в рамках свого промо-туру «Лукашенко-шоу» (ця назва вже й справді стала мейнстрімом серед проєвропейських блогерів і політологів), Володимир Зеленський їде до Житомира. Туди, де діє «бурштинова мафія».

В своїй передвиборчій кампанії вже теперішній Гарант часто дорікав Петру Порошенку, що той не зміг протистояти вирубуванню лісів Карпат, а також незаконному видобутку бурштину. І ось Зеленський ступає на «тропу війни» проти «бурштинової мафії».

Для цього він робить ставку на телевізійну картинку. Під час візиту до Житомира Президент робить гучні заяви, перед присутніми журналістами виказує догану представникам СБУ в області, в жорсткій формі вимагає відповідей та заяв про звільнення. Все це демонструється по всім основним телевізійним каналам країни, електорат майже в екстазі пише похвальні коментарі своєму новообраному, рейтинги Зеленського йдуть в гору.

І ніхто з цього електорату не хоче розбиратися в деталях – більшість з них не здатні до критичного мислення, більшості вистачає саме картинки.

По факту ж, звільнення силовиків та представників СБУ в Житомирській області, а також в сусідніх областях, майже не вплине на функціонування тієї самої «бурштинової мафії». Бо схема вибудувана роками, в ній задіяна майже половина жителів цих регіонів. Такі новопризначення навіть не змусили цю схему похитнутися, бо проблема лежить набагато глибше, ніж звільнення голів Служби безпеки.

Експерти вже розібрали дії Президента по поличках і всі в один голос заявляють, що такі методи не призведуть ні до чого, окрім того, що в мафії відбудеться невеличка ротація і вони просто будуть шукати інші шляхи вести свою незаконну діяльність. І всі впевнені, що ці шляхи знайдуться набагато швидше, ніж можна очікувати в такій ситуації.

До речі, під час свого візиту до Житомира, Володимир Зеленський представив всім і нового голову ОДА Житомира. Ним став Віталій Бунечко. Цікавий факт про новоспеченого чиновника – його рідний брат займає надвисоку посаду в компанії олігарха Ігоря Коломойського «Укрнафта».  Але ж країні потрібні «молоді і чесні» обличчя. Чому б одним з таких облич не стати Віталію Бунечко?

 

Опублікувати коментар