Віктор Ющенко. Сьогодення екс-президента

, admin , Коментарів немає

Віктор Андрійович Ющенко третій президент України. На початку 2019 року в одному з інтерв’ю розповів про свої думки щодо президентських виборів та ситуації в країні.

Його запитали чи буде він підтримувати Петра Порошенка чи Юлію Тимошенко через те, що вони були його підлеглими. На що Віктор Андрійович відповів, що ідеальний кандидат для нього це той, хто може відповісти на п’ять головних питань.

  • Перше питання, це те яким чином можна вирішити війну.
  • Друге це питання політики безпеки України. Під цією політикою екс-президент розуміє вступ до НАТО. На його думку, якщо Україна давно б була в складі НАТО, то зараз не було б війни та держава не залишилася без Криму.
  • Третє, це національне відновлення України. В першу чергу це стосується відновлення української мови, як складової національності держави.
  • Четверте, це економічний розвиток країни. В Україні на цей час офіційно зареєстровано 1,7 мільйона безробітних, і це найбільший показник за всю історію країни. Потрібно якомога швидше розв’язати цю проблему.
  • І останнє, п’яте, це шлях до Євроінтеграції.

Згодом Віктор Андрійович сказав, що на виборах президента України підтримуватиме Петра Порошенка. (Так и відбулося під час виборів 2019 року)

Про війну на Донбасі

Екс-президента запитали які він бачить шляхи до закінчення війни. На думку Віктора Андрійовича немає короткої та однозначної відповіді на це питання. Війну можна вважати закінченою не тоді коли припиняться обстріли, а тоді, коли Україна відновить свою територіальну цілісність.

Під кінець інтерв’ю, Віктор Андрійович, на питання, чи не шкодує він про щось, відповів досить прямо. Він запевнив що не шкодує ні про єдину мить своєї діяльності. На кожному етапі його роботи в банківській сфері, прем’єром та під час президентського строку Ющенко працював на благо країни, не покладаючи рук. На кожній посаді поводився як справжній професіонал.

Додав також що безмежно любить Україну та пишається нею.

Початок правління

Нагадаємо, що інавгурація Віктора Ющенко пройшла 23 січня 2005 року. Він значився самовисуванцем в списках кандидатів на пост президента України. Під час другого туру зайняв друге місце, але бувши впевненим у фальсифікації виборчих бюлетенів, подав позов до Верховного Суду України. Після судових розглядів було постановлено провести повторне голосування 26 грудня, на яких Віктор Андрійович отримав перемогу.

Під час своєї служби на посту глави країни зробив багато чого для незалежності та України в цілому. Але зараз багато людей навіть ненавидять його діяльність.

Життя після президентства

Після того як Ющенко передав кермо влади Януковичу, екс-президент вирішив не покидати політику, хоча раніше запевняв, що вона викликає в нього негативні емоції.

Віктор Андрійович створив громадську організацію “Інститут президента Віктора Ющенко. Стратегічні Ініціативи”. Також брав участь в проектах “Мистецький арсенал” та “Лікарня майбутнього”. Для фінансування одного з них він навіть звертався за допомогою до чинного на той час президента.

У 2011 році, коли відбувся суд над Юлією Тимошенко, підтримав чинну владу.

Та крім політики Віктор Андрійович цікавиться ще багатьма речами. До всього політик є професором національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. А також активно займається бджолярством.

У 2017 році Ющенко був єдиним екс-президентом, який отримував грошове утримання від держави, в розмірі 28 тисяч гривень в місяць.

 

Опублікувати коментар