Віктор Янукович. Які події пов’язані з екс-президентом у 2019 році?

, admin , Коментарів немає

Останнім часом четвертий президент України з’являвся на публіці досить рідко. Його місцеперебування відкрито не повідомляється. В січні 2019 року було повідомлено, що він покинув територію Ростова-на-Дону і зараз проживає в іншому регіоні Росії. 18 листопада 2018 року російське видання повідомило, що Віктора Федоровича було госпіталізовано через серйозні травми хребта та коліна, які він отримав під час гри в теніс. Його прес-секретар відмовився давати які-небудь коментарі.

Публічний виступ

Шостого січня екс-президент провів прес-конференцію в Москві, на якій дуже багато говорив про Україну. В першу чергу він заявив, що уважно слідкує за подіями в країні.

Віктор Федорович не змінив свою думку про Євромайдан і як і раніше вважає його причиною всіх лих.

Війна в Донбасі

Ситуацію на Донбасі президент-втікач називає не війною, а конфліктом. Як завжди, на його думку, у всьому винна влада, а свій початок конфлікт бере від Революції гідності.

  • Віктор Федорович вважає що революції несуть за собою тільки ненависть, складнощі та погіршення стану країни.
  • Всі ті події, що відбулися у 2014 році він називає “державним переворотом”, а наступні роки після цієї трагедії “найгіршими в Україні за роки незалежного існування”. До того ж він звинуватив чинну, на той час, владу, в порушенні Конституції.
  • Він вважає що Україна стала місцем займання війни та конфліктів, які розповсюдилися на інші країни.
  • Янукович також підкреслив, що бере активну участь у пошуках винних в окупації Криму та розстрілах на Майдані.
  • Щодо війни на Донбасі, екс-президент заявив, що не бачить у Порошенко (який був на той час чинним президентом) намірів її закінчити. Віктор Федорович впевнений у необхідності проведення переговорів з жителями Донбасу.

Судові вироки

Янукович з впевненістю запевнив, що 90 відсотків українців не вважають його винним.

Нагадаємо, що після того, як екс-президент під час Майдану втік до Росії та попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати війська щоб “відновити законність” в Україні, його визнали винним в скоєнні злочинів таких як державна зрада та пособництво в веденні агресивної війни. Якщо він повернеться до України, йому загрожує до тринадцяти років за гратами.

Віктор Федорович у свою чергу заявив що рішення суду не має нічого спільного з кримінально-процесуальним кодексом України, а основане лише на ненависті та брехні.

Церковна реформа

Не залишив без уваги він і створення Православної церкви України. Янукович вважає втручання до життя церкви великим гріхом зі сторони влади.Тому що замість того щоб шукати шляхи до примирення та об’єднання було влаштовано розділ навіть на рівні духовного життя людей.

Президентські вибори

Щодо виборів президента України у 2019 році, Віктор Федорович висловився доволі однозначно. Він впевнений що і президентські і парламентські вибори будуть проведені нечесно і стануть “самими брудними” за історію незалежної України.

Скасування санкцій

Нещодавно Верховний Європейський суд зняв всі санкції з колишнього президента. Суд вирішив, що заморожування рахунків Януковича у 2016-2018 роках було проведено незаконно. Через недостатню кількість доказів того, що чиновники переказували кошти за кордон було знято всі обмежувальні міри.

В Росії таке рішення вважають правильним. Воно дало Віктору Федоровичу свободу в рамках Євросоюзу.

 

Опублікувати коментар