Леонід Кучма в складі Мінської групи

, admin , Коментарів немає

У червні 2019 року новообраний президент України Володимир Зеленський запропонував Леонідові Кучмі знову стати представником України на переговорах в Мінську.

Переговори почалися п’ятого червня о тринадцятій годині дня і продовжилися понад чотири години. Головною і самою обговорюваною подією була пропозиція екс-президента Леоніда Кучми зняти економічну блокаду з Донбасу. Цю пропозицію підтримали учасники ОРЛО та ОРДО.

Спеціальний представник запевнив, що зняття блокади багато що змінило б.

Російський представник, Борис Гризлов, підтвердив, що відбулися переговори про зняття блокади, а також заявив, що економічна група візьметься за розробку плана.

Також Леонід Кучма активно брав участь в обговоренні питань щодо обміну військовополоненими. Підтвердив, що на наступній зустрічі, 19 червня має бути підписаний договір про припинення вогню.

Після закінчення переговорів Леонід Данилович підкреслив, що всі засідання пройшли доволі конструктивно.

Кучма та військовий конфлікт

Нагадуємо, що з самого початку збройного конфлікту на Сході України Леонід Данилович виконував місію миротворця.

  • 23 червня 2014 року саме він представляв Україну на переговорах в Донбасі, на яких вдалося вперше домовитися про зупинення вогню.
  • Згодом Леонід Данилович став офіційним представником України на Мінських переговорах. І станом на вересень 2018 року був єдиним учасником переговорів з боку України.
  • Перша зустріч в Мінську відбулися 5 вересня 2014 року. Під час цієї зустрічі було підписано Мінський протокол, який включав в себе, в першу чергу, припинення вогню на території Луганської та Донецької областей.
  • За весь час своєї роботи миротворцем Кучма здійснив близько ста поїздок до Мінську.

Але 28 вересня 2018 року Леонід Данилович заявив про свій намір покинути Тристоронню контактну групу, через досягнення ним похилого віку.  Він подякував своїм колегам та окрему вдячість висловив білоруській стороні за організацію мирних переговорів.

Його місце зайняв Євген Марчук, український державний діяч, який вже з 21 листопада представляв Україну в Тристоронній контактній групі.

У червні 2019 Кучма розповів про причини через які знову повернувся до миротворчих справ. У першу чергу це посилення суперечок всередині держави. Екс-президент заявив, що він категорично не згоден з таким розвитком подій.

Другою причиною є отримання ним більших повноважень щоб повноцінно працювати в Мінській групі. Тому що до цього Леонід Данилович зауважив, що не має наміру працювати “весільним генералом”, а бажає прикладати зусилля для вирішення насущних проблем України.

Кучма також погодився зі словами Володимира Зеленського про те, що всі домовленості повинні мати чіткі терміни виконання. Та додав, що Україна, з свого боку теж має дотримуватися цих строків.

19 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи. На зустрічі Леонід Данилович наголосив, що робота держави має бути двосторонньою. Всі державні процеси мають основуватися на засадах обопільності. І тільки після того як українські активи повернуться до українського правового поля може йти мова про перегляд рішення РНБО про впровадження торгового обмеження стосовно окупованих районів Луганської та Донецької областей.

Під час зустрічі досить часто наголошувалося про те, що для виконання Мінських угод необхідно “виконувати безпековий блок питань”.

Також були обговорені питання режиму тиші, звільнення полонених українців, а також гострі питання інфраструктур, такі як стабільне водопостачання мешканців Донеччини та Луганщини.

 

Опублікувати коментар