Леонід Кравчук. Його участь в житті України

, admin , Коментарів немає

Леонід Макарович — перший президент України. Зараз знаходиться на повному державному забезпеченні. У 2019 році 10 січня відсвяткував ювілей — йому виповнилося 85 років. Не дивлячись на досить похилий вік, екс-президент активно цікавиться політикою, відвідує політичні форуми та засідання.

Політична думка

2018 рік

Перед початком виборчої кампанії, у 2018 році, він часто відвідував різні прес-конференції. Та на всі питання преси, чи він обрав вже кого підтримувати, відповідав що спочатку хоче скласти враження про кандидатів, тому і є активним учасником засідань.

Кілька місяців потому, на одному з інтерв’ю, розповів що не очікував стільки жорстокості, брехні та образ від кампанії кандидатів. Він вважав, що Петро Порошенко вчинив неправильно, назвавши Володимира Зеленського “маріонеткою Коломойського” по закінченню першого туру виборів. Також додав, що Зеленський буде у своєму праві, якщо після цього не стане поважати діючого президента.

Леонід Макарович очікував що Петро Порошенко поводитиме себе гідно свого статусу. Але додав, що розчарувався, коли кандидати перетворили передвиборчу кампанію в з’ясування відносин. При спілкуванні кандидатів один з одним відсутня повага, а є лиш ненависть. На його думку, період перед виборами не самий легкий, але потрібно тримати рівновагу та не вдаватися до взаємних образ.

2019 рік

  • У початку травня, Леонід Кравчук висловив думку, що Україна має всі шанси для того, аби подати заявку на членство в Північноатлантичний альянс ще до 2024 року.
  • У червні перший президент України:
    • висловив думку: “Порошенко, який заявляє, що його команда йде  в Раду, «щоб не стояти в опозиції, а брати владу», використовує більшовицьку формулу”
    • заявив, що вважає — Володимиру Зеленському не потрібно було говорити про розпуск Верховної Ради під час інавгурації. Українські нардепи активно протидіють новому президенту Зеленському. І все через те, що він у своїй промові під час інавгурації повідомив про розпуск парламенту.
    • підтримав ідею легализации медичної марихуани. Але, за його словами, перед прийняттям такого закону потрібно створити спеціальну комісію та отримати результати вивчення всіх позитивних та негативних аспектів цього питання.

Мирні кроки

Леонід Макарович поділився тим, що на його думку потрібно для встановлення миру в Україні. Найголовніше, що все треба робити поступово. Й перший необхідний крок це визволення полонених українців. Далі треба вступити в діалог та припинити вогонь. Після цього взятися за врегулювання ситуації на Донбасі та в Криму.

Життєва позиція

Нагадуємо, що після виборів 1994 коли Кравчук зазнав поразки на президентських виборах, він не залишив політику.

У вересні 1994 року його було обрано депутатом Верховної Ради України. Він був членом фракції “Соціально-ринковий вибір”, а пізніше увійшов до депутатської групи “Конституційний центр”.

З 1998 по 2006 рік, Леонід Данилович був постійним членом Верховної Ради України. Але коли його Соціал-демократична партія на парламентських виборах не змогла подолати бар’єр в три відсотки, він вирішив вийти з “керівних органів партії” та зайнятися суспільно-політичною діяльністю. При цьому він не захотів бути прив’язаним до якоїсь конкретної партії.

З того часу до цього часу бере активну участь у житті України. Леонід Данилович є почесним президентом Міжнародного громадського об’єднання “Рівненське земляцтво”.

Творчість

Також перший український президент пише книги. Пише він і сам, а також в співавторстві з іншими. Його самими відомими книгами є книги “Маємо те, що маємо”, яка вийшла у 2002 році, та “Одна Україна, єдиний народ”. Ця книга побачила світ у 2010 році.

А ще перу Леоніда Даниловича належить понад 500 статей.

Щоб показати пошану до такого видатного політика у 2014 році пошта України створила марку на честь 80-річчя Кравчука.

 

Опублікувати коментар