Дипломатичні візити Володимира Зеленського до Франції та Германії

, admin , Коментарів немає

Візит до Франції

17 червня президент України Володимир Зеленський відвідав Париж з офіційним візитом. Там він провів переговори з французьким президентом Еммануелем Макроном. Ключовими моментами були обговорення питань війни на Донбасі, ситуація з українськими полоненими Кремля та загальні взаємовідносини.

Урегулювання ситуації на Донбасі

Володимир Олександрович знову наголосив, що його пріоритетним завданням є відновлення миру на території Донбасу. Досягти миру він налаштований шляхом дипломатії та за допомогою санкцій.

Він закликав до збереження санкцій, оскільки вони оберігають український суверенітет і мають бути збережені до тих пір, доки Україна не поверне свої території. До того ж він виявив надію, що Франція сприятиме розв’язання цього питання.

Стосовно переговорів з бойовиками, то згідно з переведеної промови Макрона, Україна вже їх почала. Та Володимир Олександрович зауважив, що не йде ніякої мови про переговори з окупантами, але всі контакти будуть проходити згідно з мінським форматом.

Макрон зі свого боку завірив, що Франція буде підтримувати Україну в усіх її намірах щодо завершення війни.

Мінські домовленості та Нормандський формат

Франція згодна провести засідання в нормандському форматі, за умови що обидві сторони виконують свої зобов’язання. Французький президент зауважив, що обидві сторони мають виконувати свої обіцянки. Також він додав що умовами, які зададуть динаміку цьому процесу є зупинення вогню і звільнення військовополонених.

Звільнення полонених українців

  • Володимир Зеленський сказав, що хоче не тільки зупинити війну на Донбасі, а і повернути всіх полонених українців.
  • Він виявив надію, що це станеться якомога скоріше і що Росія виповнить рішення Міжнародного трибуналу.
  • Також український президент висловив подяку Франції за її участь в долі України. А також особисто подякував президенту Макрону за його увагу до долі полонених українців.
  • Зеленський сказав, що надалі хоче вести співпрацю з Францією та країнами НАТО.

Візит до Німеччини

18 червня президент України прибув до Німеччини, де зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

По прибуттю до резиденції канцлера українського президента зустріли оркестром та почесним караулом. Ангела Меркель потиснула Зеленському руку та запросила до будівлі.

В дипломатичному візиті президента України супроводжували секретар РНБО Олександр Данилюк, заступник голови АП Вадим Пристайко, віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, і посол України в ФРН Андрій Мельник.

В ході переговорів були підняті питання миру і співробітництва.  Вже після всього президент України висловив загальні думки.

Володимир Зеленський заявив, що вважає ймовірним домовитися з Росією про транзит газу.

Позиції України та Німеччини щодо «Північного потоку 2» зовсім різні.

Зеленський також вважає, що транзит газу Росії через Україну є гарантію безпеки енергетики Європи і України.

Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що повністю одобрює відновлення нормандського формату в рамках Мінського договору, і що зустріч радників лідерів країн нормандського формату відбудеться 12 липня.

Також Володимир Олександрович зустрівся з главою Бундестагу Вольфгангом Шойбле. На зустрічі було обговорено санкції проти Росії, питання відновлення Донбасу та звільнення полонених.

Володимир Олександрович зауважив, що він має намір зв’яжися за відновлення Донбасу вже зараз. На його думку, потрібно відбудувати школи, дитячі садки та відремонтувати дороги.

Зеленський та Шойбле обговорили повернення українських військових з полону.

Деякі німецькі бізнесмени були проти введення санкцій щодо Росії. На що Володимир Зеленський заявив, що санкції це єдиний шлях, який безкровно дозволить розв’язати проблему миру. Також президент додав, що він не хоче щоб від введення санкцій страждали європейські партнери України. Але з його слів «не ми починали цю війну, але ми кожного дня боремося за її закінчення».

 

Опублікувати коментар