Держава у смартфоні: презентований додаток «Дія»

, admin , Коментарів немає

Під час своєї передвиборної кампанії Володимир Зеленський не раз наголошував на необхідності спростити комунікації між державою та її громадянином. Найчастіше від Зеленського можна було почути такий вислів: держава у смартфоні. Малося на увазі спрощення бюрократичних процедур та «оцифрування» багатьох бюрократичних процесів.

Такі ініціативи вже були започатковані урядом Володимира Гройсмана та Президентом Порошенко. Деякі працюють і зараз, деякі не пройшли випробування часом. Однак, Зеленський поставив собі за мету виконати хоча б цю передвиборчу обіцянку.

Так, днями була презентована цифрова програма «Дія». Презентацію проводив особисто Володимир Зеленський, який виступив з трибуни перед запрошеними на подію гостями.

«Диджіталізація – це не просто надскладне слово. Це ще й надскладний процес, який в масштабах держави реалізується не за один день. Ми наразі працюємо, не жалкуючи часу, сил та навіть здоров’я. І ми готові презентувати нову програму «Дія», яка спростить відносини між державою та громадянином. Зроблені перші кроки. Це значить, що водії зможуть користуватися цифровим посвідченням водія, а також цифровим форматом документу про реєстрацію транспортного засобу. Багато держав йдуть до цього набагато довше за нас, а ми змогли це реалізувати за півроку», – пряма мова Зеленського під час презентації.

Зазначимо, що основна ідея цього цифрового додатку належить «головному оцифровувачу України» Максиму Нефьодову. Президент України підтвердив, що Нефьодов не зміг бути присутнім на заході саме через хворобу та фізичне виснаження.

Максим Нефьодов став відомий після того, як розробив найголовнішу для держави програму на цей час – систему електронних закупівель ProZorro. Після цього Нефьодову запропонували посаду заступника Міністра економічного розвитку ще в уряді Гройсмана.

Далі діючий Президент України розповів про те, що планують реалізувати в рамках програми «Дія».

«На цифрових посвідченнях водія ми, безсумнівно, не зупиняємося. До кінця зими українці зможуть користуватися цифровими паспортами та засвідчувати свою особистість за допомогою смартфону. Цим додатком вони зможуть користуватися під час подорожей залізницею, банківського чи медичного обслуговування. В Харкові, Кривому Розі, Вінниці та Луцьку вже працює додаток е-малятко. Він об’єднав в собі приблизно 10 державних послуг, які необхідні при народженні дитини. Поки що додаток працює в експериментальному режимі, але ми впевнені в успіху. Таким чином, новоспеченим батькам необхідно буде подати через смартфон лише одне звернення замість 37 різних документів та походам по 11 інстанціям», – додав Володимир Зеленський.

А після озвучив найамбіційнішу мету даної програми – мінімізувати бюрократичні контакти між громадянином та державою та зробити так, щоб всі послуги можна було отримати через смартфон. В тому числі, і віддати свій голос на президентських, парламентських та місцевих виборах.

Між тим, деякі аналітики та фахівці скептично ставляться до такої ініціативи, зазначаючи, що таке поняття як «захист персональних даних» в Україні ще досить «сире» та недостатньо захищене. Кіберполіція та відповідні структури, що займаються захистом персональних даних в інтренеті, повинні працювати як окремі аполітичні органи. В нас же зараз ці органи працюють не в інтересах громадян, а в інтересах Президента, його оточення, та деяких політичних сил.

 

Опублікувати коментар