Біографія Януковича Віктора Федоровича

Дитинство та сім’я

Віктор Федорович Янукович народився 9 липня 1950 руку в селі Жуковка, що знаходиться в Єнакіївському районі, Донецької області.

Батько Віктора – Федір Володимирович, працював машиністом паротяга і був уродженцем села Януки, Докшицького р-ну Вітебської області, мешканці якого заробляли на життя в шахтах.
Мати – росіянка, Ольга Семенівна (не змінювала прізвище та залишилась Леонова), була робітником медичної частини в шахті. Вона померла як Віктору виповнилося два роки. Після цього единою рідною людиною залишилася бабуся – Кастуся Іванівна. До початку війни вона працювала у шахті. Під час Великої Вітчизняної війни її викрали до Німеччини. Коли вона повернулася то була не в змозі поновити робочий стаж із-за зниклих документів. Кастуся Іванівна отримувала пенсію у розмірі 12,5 радянських рублів.
Дід по материнській лінії – Леонов Семен Іванович вважався заможною людиною. Щоб врятуватися від розкуркулення переїхав до Донбасу з Орловської губернії
Віктор Федорович в одному з інтерв’ю сказав, що його дід і прадід по батькові були поляками.
Український письменник Володимир Яворівський, бувши водночас депутатом фракції БЮТ, стверджував, що протягом батько Віктора Федоровича був пособником німецьких загарбників, за що його засудили до десяти років ув’язнення. Цю заяву депутат і письменник зробив на президентських виборах у 2010 році, підкріплюючи свої слова двома документами, знайденими в архівах НКВД.

Навчання

Майбутній президент здобув середню освіту у Єнакіївській школі No34.
У 1973 р. закінчив навчання в гірничому технікумі міста Єнакієве.
У 1980 р. заочно здобув освіту в Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю «інженер-механік», а у 2001 р. — диплом в Українській академії зовнішньої торгівлі.
Сергій Надєждін, автор статті в інтернет-виданні «Українська правда», стверджував, що його знайомий
навчався разом з Януковичем, але ні одного разу не помічав останнього на заняттях. Та не тільки він, а жоден з одногрупників не запам’ятав Віктора.
Будучи губернатором Донецької області, Віктор Федорович захистив докторську дисертацію присвячену питанню управління розвитку інфраструктури промисловості регіону.

Трудова діяльність

З 1969 року був робочим на Єнакіївському металургійному заводі.
20 років обіймав посаду генерального директора ВО «Донбастрансремонт» ПО «Углепромтранс» Донецького транспортного об’єднання.
У 1989 і 1991 був обраний колективом на керівну посаду.
З 1964 по 1978 рік мав членство ВЛКСМ. А з 1980 по 1991 рік – членство КПРС.
У серпні 1996 року його було обрано завголови, а у вересні отримав посаду першого заступника голови облдержадміністрації Донецька.
У 2001 році отримавши згоду Леоніда Кучми в перший раз офіційно поїхав до Москви.
Весь час коли він займав виборні посади в Україні його підтримувало «Земляцтво донбасівців Москви».
З травня 1997 по листопад 2002 року займав пост голови Донецької облдержадміністрації та депутата Донецької обласної ради.
З 12 грудня 2000 року по 1 лютого 2004 року був завідувачем кафедри менеджменту інновацій Донецького університету. Того ж року став Депутатом в Донецькій обласній раді.

Політика

21 листопада 2002 року Віктор Федорович був обраний прем’єр-міністром, після чого, з 20 квітня 2003 року – головою Партії регіонів.
З 4 серпня 2006 року по 18 грудня 2007 був обраний прем’єр-міністром в другий раз, член Ради нацбезпеки й оборони.
І вже 25 лютого 2010 року був став президентом України, головою ради нацбезпеки та Верховним головнокомандувачем збройними силами України.
28 січня 2013 року Віктор Федорович відправив у відставку прем’єр-міністра Миколу Азарова та весь Кабінет Міністрів.
У лютому 2014 року в результаті протестів загинуло приблизно сто людей. Багато споруд адміністративного типу було захоплено.
21 лютого Віктор Федорович намагався ініціювати дострокові вибори з поверненням до Конституції 2004 року, розподіливши повноваження в бік парламентської республіки. Але таке вирішення справи не було сприйняте.
22 лютого пішли чутки про відставку президента, але Янукович спростував її. В цей час в Києві трапився державний переворот.

Верховна Рада зняла Януковича з поста глави країни та назначила дату виборів на 25 травня. Віктора Федоровича було оголошено в національній розшук.
27 лютого ЗМІ поширили заяву Януковича, в якому він повідомляє, що в Україні є всі ознаки державного перевороту, а себе він продовжує вважати легітимним Президентом.

Обвинувачення

28 лютого 2014 року Швейцарія почала розслідування відносно Віктора Януковича та його старшого сина Олександра. Їх підозрюють у відмиванні грошей.

2 березня виконуючий обов’язки генерального прокурора Олег Махніцький заявив, що проти Віктора Федоровича було відкрито ще одну кримінальну справу. Його виступ в Ростові-на-Дону був розглянутий як «спроба і заклик до знищення конституційного укладу в Україні». Саме за ч. 2 ст. 109 КК України.
4 березня міністр закордонних справ Литви Лінас Антанас Лінкявічюс заявив, що Януковичу серед ряду інших українських високопосадовців, підозрюваних в порушенні прав людини й «невиправданому застосуванні сили проти мирних демонстрантів», заборонений в’їзд на територію Литви.
6 березня ГПУ повідомила про те, що проти Віктора Федоровича було відкрито ще одну кримінальну справу. Річ в тому що у 2010 році Віктор Федорович зміг змінити українську Конституцію у недопустимий спосіб, внаслідок чого йому вдалося захопити владу в державі в свої руки, що було розглянуто як злочин за ч. 2 ст. 109 КК України.

А вже 6 березня 2014 року Євросоюз і Канада оголосили, що Янукович та його сини значаться в списках високопоставлених українських чиновників, проти яких запроваджуються фінансові санкції.

Заяви

11 березня Віктор Янукович зробив заяву для преси. Він запевнив, що як і раніше є законним президентом України й верховним головнокомандувачем збройних сил. Він заявив що досі являється легітимним президентом, так як не був знятий з посади в порядку що передбачений Конституцією, і що всі звинувачення не мають підстави. Його даремно звинувачують у втечі, так як на момент початку бойових дій він знаходився на території України та не мав наміру тікати. Він наголошував про це декілька разів, тому що “деякі країни ставлять під сумнів” його легітимність.

28 березня 2014 року, Віктор Янукович звертаючись до людей України, сказав: “Те, що Україна втратила Крим було реакцією людей на воєнні дії і недопустиме керування країною. Як президент, що думає і хвилюється за свій народ, звертаюся до всіх адекватних громадян України — не давайте абикому використовувати вас у своїх цілях! Ви маєте право вимагати негайного проведення референдуму, який визначить статус всіх регіонів нашої держави».
Того ж дня агентство Інтерфакс повідомило, що Віктор Федорович, за словами заступника голови Партії регіонів Бориса Колесникова, «попросив добровільно скласти з себе повноваження почесного лідера і виключити його з партії». Раніше, 26 березня, про можливість розгляду на партійному з’їзді 29 березня питання про виключення Віктора Януковича з партії, повідомило, з посиланням на прес-службу Партії регіонів, агентство РИА Новости. З’їзд припинив членство Януковича в Партії регіонів.

13 квітня Віктор Янукович побажав виступити у Ростові-на-Дону з заявою у зв’язку з ситуацією, яка складається на сході України.

25 травня 2014 року на виборах Президента України Віктор Федорович зауважив, що поважає вибір українського народу. Але вважає що вибори були проведені не зовсім правильно.