Біографія Володимира Олександровича Зеленського

6-й Президент України, шоумен та режиссер, продюсер і актор.

Дитинство та юність

Зеленський Володимир Олександрович народився 25 січня 1978 року в місті Кривий Ріг. Перші чотири роки дитинства провів у Монголії, проживаючи разом з батьками у місті Ерденет, де і закінчив перший клас. Потім його сім’я повернулася на батьківщину і він продовжив навчання у школі No95 англійського профілю.  Батько, Олександр Зеленський, був завідувачем кафедри інформатики Криворізької філії Київського економічного університету. Мати, Римма Зеленська – була інженером, зараз домогосподарка.

1995 року Зеленський розпочав навчання в Криворізькому економічному Інституті, в якому отримав освіту юриста. Та працювати за професією йому вдалося лише три місяці під час проходження практики.

Кар’єра

Відомість прийшла до Зеленського ще в 90-ті роки завдяки КВК. Брав участь у виступах команд «Молодий Кривий Ріг» та «Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит». Потім з’явилася команда «Збірна Кривого Рогу». А в 1997 році комік зібрав команду «95-й Квартал». В цьому йому допомогли Денис Манжосов, Юрій Крапов і Олександр Пікалов. Назва команди походить від назви району Кривого Рогу. В скорому часі команда проходить до Вищої ліги КВК, але 2003 року через конфлікт з об’єднанням Олександра Маслякова змушена його покинути. Зеленському пропонували залишити команду і працювати з КВК. Та він відмовився та пішов разом з командою.

Через декілька років на каналі «Інтер» виходить «Вечірній Квартал», який стає рейтинговим на ТВ у ніші гумору.  Трохи згодом було відкрито студію «Квартал-95» і Зеленський, разом з партнерами, запускає декілька успішних проектів, як наприклад, «Вечірній Київ», «Україно вставай», «Ліга сміху» та «Розсміши коміка».

З 2010 по 2012 рік Зеленський був головним продюсером телеканалу «Інтер». В жовтні 2012 року комік та його команда склали контракт з каналом «1+1».

Зеленський також виступає в ролі сценариста, продюсера та актора деяких серіалів та фільмів.

Ролі у кіно

У 2008 році в кінопрокат вийшла комедія «Кохання в великому місті», в якій одну з головних ролей зіграв Зеленський. У 2010 і у 2013 роках він знався в продовженні фільму. В 2011 році Зеленський зіграв роль в рімейці фільму «Службовий роман». Потім він брав участь в зйомках фільму «Ржевський проти Наполеона».  А у 2015 році Зеленський зіграв вчителя Василя Голобородька, який став президентом в серіалі «Слуга народу». До речі вже вийшло три сезони серіалу.

Серіал «Свати» ще один успішний та популярний проект Зеленського та його студії. Серіал заборонили в Україні. Заборону на в’їзд до України навіть отримав Федір Добронравов, який зіграв одну з головних ролей в «Сватах».

Також він виконував головні ролі в фільмах «8 перших побачень» та «Я, ти, він, вона».

Сімейне життя

Комік одружений з Оленою Кияшко з 2003 року. До шлюбу вони зустрічалися 7 років. Вони навчалися в одній школі, але в паралельних класах. У 2008 році в сім’ї народилася дочка Олександра, а в 2013 – син Кирило.

Політика

Після того як на українські екрани вийшов серіал «Слуга народу» Зеленського почали асоціювати з його героєм. Деякі люди підозрюють, що серіал мав намір створити його президентську кампанію, та комік спростовує це. Декілька років його активно включали до списку можливих кандидатів на пост президента. Ще у 2017 році українські ЗМІ повідомляли, що Зеленський може взяти участь у виборах 2019 року.  31 грудня 2018 року під час новорічного звернення на каналі «1+1» Зеленський повідомив про свій намір балотуватися на пост президента. Його виступ транслювали замість звернення чинного президента, Петра Порошенка, що обурило частину суспільства. Згодом партія «Слуга народу» висунула його кандидатом в президенти.

Після того як Зеленський зареєструвався в кандидати на пост глави країни, він одразу ж посів перше місце в передвиборчих рейтингах. Виборців не хвилювало те, що у кандидата немає політичного досвіду і вже за результатами першого туру він набрав 30.24% голосів. Друге місце зайняв дійсний президент України Петро Порошенко (15.95% голосів).

По завершенню першого туру Зеленський виявив бажання провести публічні дебати на НСК «Олімпійський», а також зробити аналізи на виявлення шкідливих речовин у крові. Петро Олексійович  погодився.

У своїй програмі шоумен обіцяв зробити Україну країною, де можливо з легкістю відкрити свій бізнес, швидко зробити закордонний паспорт. Також, що вчителі та лікарі зможуть отримувати достойну заробітну плату, а пенсіонери – високу пенсію.

Зеленського часто звинувачують у зв’язках з олігархом Ігорем Коломойським, але вони обидва це  заперечують. Водночас з цим вони мають спільний медійний бізнес, а канал олігарха допомагав актору з виборчою кампанією. Сам Коломойський сказав, що йому цікаві справи Зеленського, і він хоче щоб актор отримав перемогу на виборах.

Володимира Зеленського підтримують декілька російськіх політичних діячів, як, наприклад, Володимир Жириновський і депутат Держдуми Росії Наталія Поклонська.

Доходи

У 2017 році дохід шоумена налічував 4.8 млн гривень. Більша частина суми – прибуток від бізнесу актора. Дохід його дружини склав 805 тис. гривень.

В загальній кількості сім’я має 727,5 тис. доларів, 50,1 тис. євро та 1,4 млн гривень.

Зеленський являється власником будинку та земельної ділянки в передмістях Києва, трьох квартир та трьох паркомісць в Києві.

Скандали

У 2014 році NoСтудія Квартал 95» випустила ролик з главою Чечні Рамзаном Кадировим. У відео зображення Кадирова змонтували з голосом дідуся, який хвилювався за знесений пам’ятник Леніна у Харкові. Згодом Зеленський вибачився за цей жарт.

У грудні 2014 року загорілося авто Зеленського.

2016 року на фестивалі гумору шоумен зрівняв Україну з «акторкою фільму для дорослих». Це викликало обурення серед українських чиновників.

В січні 2019 виявилося що Зеленський являється акціонером кіпрської компанії Geen Family Ltd, яка є співзасновником «Кварталу 95» в Україні.

Згодом Володимир Зеленський відмовився від акцій цієї компанії.

Зеленський та Порошенко

Через закриту кампанію Володимира Олександровича, штаб Порошенко не сприймав протистояння серйозно. Але після першого туру ситуація змінилася. Після закінчення голосування Петро Олексійович сказав що не дасть жодного шансу маріонетці Коломойського. Зеленський у свою чергу подякував українцям за голоси й, перефразувавши агітаційну кампанію Порошенко, зауважив, що «екзитполів багато – переможець один».

Після цього між кандидатами почалася справжня інтернет-війна.

Перше публічне спілкування між кандидатами відбулося 11 квітня у програмі «Право на владу». Зеленський в цей час знаходився у Парижі та відмовився виходити на відеозв’язок, та наговорив грубощів  Порошенку.

Друге публічне спілкування відбулося 19 квітня на НСК «Олімпійський». Там кандидати замість того щоб  обговорювати свої програми звинувачували один одного.

Загалом час між двома етапами виборів запам’ятався гучними дебатами та не менш гучним  протистоянням кандидатів.

Президент

20 травня 2019 року відбулася інавгурація нового Президента України.

Який з коміка буде президент ми зможемо спостерігати в наступні роки його президентського строку.